Limonlukta ya da saksı içinde yetiştirilen tüm çiçeklere saksı çiçeği denilmektedir. Günümüzde ev ve iş yeri gibi yaşam alanlarını güzelleştirmesi bakımından tercih edilen saksı çiçekleri, uygun yaşam koşulları sağlandığında uzun yıllar boyunca canlı kalabilmektedir. Saksı çiçekleri en güzel salon çiçekleri arasında yer almaktadır. Satın aldığınız veya hediye etmeyi düşündüğünüz saksı çiçeğinin türüne uygun bir ortamda bakılması gerektiğini asla unutmamalısınız. Çünkü kimi saksı çiçekleri güneş ışınlarını severken, kimisinin daha serin bir ortamda gelişim gösterdiği görülmektedir. Örneğin fazlasıyla güneş ışığını seven bir saksı çiçeği olan menekşe ile daha gölgelik bir ortamı seven saksıda orkide çiçeğini bir arada yetiştiremezsiniz.

Saksı çiçeği yetiştirirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise sulama sıklığıdır. Tropikal bir çiçek olan kraton bitkisi haftada 2 kez sulama isterken, orkideler için haftada 1 sulamanın yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Saksı çiçeği yetiştiriciliğinde çiçeğin konumu ve sulama sıklığı kadar önemli olan toprak bakımı, bitkinin hastalanmasının önlenmesi açısından atlanmaması gereken bir adımdır. Bir bitkinin konumu ne kadar güzel olursa olsun, düzenli toprak bakımı yapılmadığı müddetçe zamanla hastalanabileceğini unutmamak gerekiyor.

Saksı çiçeği yetiştiriciliğinin çocuklarınızın gelişimi açısından da önemli olduğunu biliyor muydunuz? Çocuklarınıza çiçeğe vaktinde su vermek gibi görevler vererek hem sorumluluk duygularını geliştirebilir, hem de doğa ile iç içe bir yaşamın değerini daha iyi anlamalarını sağlayabilirsiniz. Beton binaların soğukluğunda yetişen çocuklarınızı saksı çiçeklerinin enerjisi ile yetiştirerek geleceklerine katkı sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki saksı çiçeği mevsimine göre açan tomurcukları ile sizin de mutluluk kaynağınız olacaktır.

Vazo çiçekleri gibi miadı kısa sürede dolmayan saksı bitkileri, estetik görünümleri ve insana verdikleri pozitif enerjileri ile güzel bir hediye alternatifi konumundadır. Peki İzmircicekci.com.tr'nin saksı çiçekleri kategorisinde yer alan bitkiler sayesinde kendinize ve sevdiklerinize hoş sürprizler yapmaya ne dersiniz? İzmir'in en gözde online çiçek siparişi sitesi olan İzmir Çiçekçi, saksıda orkide çiçeği, menekşe ve tropikal kraton bitkisi modelleri ile siparişlerinizi beklemektedir. Güvenilir alışverişin ve profesyonel süreç yönetiminin farkını yaşamak için İzmir Çiçekçi ailesini tercih edin, siz de İzmir'in her noktasına sorunsuz teslimat garantisinin keyfini çıkarın.

Whatsapp ile Sipariş