Sekiz yüz seksen cins ve yirmi iki binden fazla türü ile çiçekli bitkilerin ikinci büyük familyası olarak adlandırılan orkideler, tüm dünyada ve elbette ülkemizde büyük bir beğeniye sahiptir. Türkiye'de yirmi dört cins ve altmıştan fazla türü olan orkide çiçeği, en çok satılan ve beğenilen çiçekler sıralamasında birinciliğe oynamaktadır. Orkide çiçeğinin bu derece popüler olmasında elbette doğa harikası bir güzelliğe sahip olmasının payı var, ancak ev ve iş yeri gibi kapalı mekanlarda kolaylıkla yetiştirilebilmesi de bizce tercih sebeplerinin arasında yer alıyor. Çok yıllık bir bitki olması nedeniyle uzun yıllar boyunca canlılığını koruyan orkide bitkisi, güzelliği sayesinde insanlarla arasında duygusal bir bağ kurmayı başarmış ender çiçeklerdendir. Bu nedenle de sevdiklerine çiçek hediye etmek isteyen kişilerin birincil tercihidir.

Peki orkide çiçeğinize nasıl bakmanız gerekiyor? Öncelikle orkidelerin ideal yetiştirilme sıcaklığının 18 - 27 derece arası olduğu söylenebilir. Bu yönü ile ev sıcaklığında orkideyi sağlıklı biçimde yetiştirebilirsiniz, ancak öğlen saatlerinde artan güneş ışınlarından orkideyi korumanızda fayda vardır. Sulama sıklığı ise orkidenin türüne göre değişim gösterir. Fakat orkidelerin yapraklarına günlük olarak su püskürtülmesini sevdiğini ve haftada bir sulamaya ihtiyaç duyduklarını söylemeden geçmiyoruz.

Orkide Fiyatları

Evinizin ortalama sıcaklığına bakarak yaşam alanınıza en uygun orkide çiçeği modelini İzmir Çiçekçide bulabilirsiniz. Bir online çiçek alışverişi sitesi olan İzmir Çiçekçi, hepsi birbirinden şık ve hesaplı orkide modelleri ile siz değerli müşterilerini beklemektedir. Tüm Türkiye geneline sorunsuzca çiçek gönderimi yapabilen markamız, İzmir içi siparişlerde aynı gün içinde teslim garantisi sunmaktadır. Sorunsuz teslim sürecinin profesyonel adresi olan İzmir Çiçekçi, sunduğu orkide çiçekleri ile de dikkat çekmektedir. Yaşam alanlarına şıklık ve zarafet katan saksıda orkide çiçekleri, 50 TL ve 250 TL arasında değişen bir fiyat skalasında sizlere sunulmaktadır. Eğer siz de sevdiklerinize anlamlı bir jest yapmak ya da evinizi güzelleştirecek bir hediye satın almak istiyorsanız, mutlaka izmircicekci.com.tr'ye girin ve siparişinizi kolayca oluşturun. Unutmayın ki İzmir Çiçekçi ailesini tercih ederek satın alacağınız çiçekler hayatınızın bir parçası olacak kadar özenlidir...

Orkide Renk Seçenekleri

Whatsapp ile Sipariş